Eesti rahvajutu aasta

Selle toreda ettevõtmise ellukutsuja on Piret Päär, kes tegeleb Eesti rahva suulise kultuuripärandi hoidmisega  rahvakultuurikeskuses. Eesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida.

Kõik on oodatud sellel aastal meiega eesti rahvajutumaastikele kaasa rändama.

Suur lootus on, et meie ühinevad ka pered.

Jutustamise, aga ka ettelugemise  kõige õigem koht on kodu. Kui seal millegipärast ikka ei ole selleks aega ja tahet, siis jääb veel lootus õpetajatele või teistele täiskasvanutele, kes lastega kuidagigi tegelevad. Et üks lugu vaimustaks kuulajat, peab ta jutustajale või ette lugejale endale vaimustust pakkuma, kasvõi meeldima.

Kas meie vanad rahvajutud, mida kunagi vana-vanavanavanad on siinmail pajatanud, ka tänapäeval meid kõnetavad?

Isegi, kui te selle aasta jooksul leiate endale paar-kolm lugu, mis hingele hääd, ka siis on see ettevõtmine juba väärt.
Oleme mõelnud ühel pikale ja aeglasele lugemise väljakutsele, mis algas 11.jaanuaril.
Teil on 11 kuu jooksul võimalus läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku.
Suvekuudel lisame veel mõned kohapärimuse raamatud.
Võib lugeda ainult iseendale.
Võib lastele ette lugeda, aga ka jutustada.
Võib ka …ideid on palju!

Refereeritud Piret Pääri teksti https://www.rahvakultuur.ee/Kontaktid_494

Järgides üleskutset, on Häädemeeste koolis kavas igal reedel toimuva klassijuhatajatunni algul  ette lugeda üks rahvajutt. Õnneks raamatukogus vastava sisuga raamatuid jagub. Kui mõelda õppeaasta lõpuni, saame kuulata 14 erinevat rahvajuttu. Leiame igast klassist kaks  õpilast, kes toredaid lugusid teistele ette kannavad.

Pärast jutu kuulamist esitab jutuvestja ühe suure ringi küsimuse. Õigesti vastanute vahel loosime vaheauhinna, ettevõtmise lõpetuseks aga peaauhinna.

Viimases jutuvestmistunnis kohtume üllatuskülalisega.

Lisainfot küsige kooli raamatukogust

Merike Pruul

See on jaanuarikuu raamat, millega soovitame lähemalt tutvuda.