* Eelmisel nädalal

Avasime koolimaja fuajees mitmeid huvitavaid näitusi.

Eesti Muinsuskaitse Seltsi poolt näitus „Eesti riigimehed“ ning MTÜ Fenno-Ugria Asutuse poolt näitused põlisrahvaste pühapaikadest ja soome-ugri rahvastest: „Kellele iseseisvus, kellele autonoomia“.

Kõik on kutsutud näitusi kaema!

* Sel nädalal:

11. – 24. september Maailmakoristuspäev

13. september kell 17.00 Lastevanemate üldkoosolek, hoolekogu liikmete valimine

14. september  KIKi õppekäik: 8. ja 9. klass Tallinna loomaaias

14. september  Õppekäik 7. klassile. Kabli rannas viib töötoa läbi Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon.

Sel nädalal on 2. ja 3. klassil toimumas “Seenenädal” ning palju põnevaid seeneteemalisi õppimisi.

*Eelinfo sündmuste osas:

18. – 23. september  Erasmuse projekt: õpilased ja õpetajad Lätis.

23. september  Osalemine “Maal elamise päeval”: ÕE teeb kohviku.

5. oktoober  Õpetajate päev

20. oktoober  Kooli sünnipäev

5. – 11. november  Erasmuse projekt: õpilased Saksamaal

ERASMUS
Jätkame rahvusvahelist koostööd. Sel aastal plaanis:
18. – 23. september 6 õpilast (Anette-Marie Õis, Hedit Jakobson, Karolina Põslar, Heili Lepanurm, Ragnar Pesor, Sander Song) ja 2 õpetajat (Heli Lank, Kaja Kübar) Lätis, külas Staicele koolil. Teemaks: „Loodus meie ümber ja keskkonnaprobleemid“.
5. – 11. november 5 õpilast ja 2 õpetajat Saksamaal.
Veebruar 2024 Saksa õpilased meil külas.
Aprill 2024 5 õpilast ja 2 õpetajat Hispaanias

Lisaks on õpetajatel võimalik osaleda kursustel ning kaks õpilast saavad individuaalselt külastada mõnda Euroopa kooli ja osaleda nädal aega õppetöös.

NB! Õpilased ja õpetajad, kes soovivad rahvusvahelises koostöös osaleda, palun andke endast märku. Infot koondab ja rahvusvahelist koostööd juhib Heli Lank.

Huviharidus

Praegu kokkulepe järgmiste huviringide osas:

JÕUSAAL, treener Ain Kimber. Kolmapäeviti kell 14.00 – 16.00.  Huviring alustab 13. septembrist.

JALGPALL, treener Henry Piiskop. Kolmapäeviti kell 14.30, reedeti 14.00. Huviring alustas 1. septembrist.

KAASAEGNE TANTS, juhendaja Laura Pampa, reedeti seltsimajas kell 12 – 13.15 (1. – 4.kl), kell 13.20– 14.35 (5.-9.kl)  Ring alustab 15. septembril.

KERAAMIKA, juhendaja Margit Eichen. Õpilase osalustasu 2 eurot (materjali raha). Ring toimub huvikeskuse majas, muusikakooli hoovis. Teisipäeviti ja kolmapäeviti alates kell 13.00 (õpilane valib ühe aja).  Ring alustab 19. septembrist.

PILLIRING, juhendaja Taavi Reimets. Reedeti alates kell 14.00.  Ring alustab 15. septembril. Klassis 31.

ROBOOTIKA, juhendaja Astrid Rosenberg.  Esmaspäeviti 13.00 – 14.40 ja teisipäeviti 14.00 – 15.30  Õpetaja Astrid jagab õpilaste kahte gruppi sõltuvalt sellest, kes elab Häädemeestel ja kes läheb bussi peale. Klassis 34.   Alustab tööd 11. septembril.

Peagi alustab ka tehnoloogia huviring. Plaanis on ka meisterdamised LEGOga. Kui kellelgi seisavad kodus LEGOd, mida enam ei kasutata, siis õpetaja Triin Türk võtab need tänuga vastu.

Õpilasesindus

Õpilasesindusse kuuluvad sel aastal: 4. klassist Arthur Arumäe, Romer Muhu, Freddy Kasvandik; 5. klassist Bairon Moora, Johanna Kallas; 6. klassist Kristiana Murulauk, Grettelis Vesik, Grethe-Liis Kangruoja    ; 7. klassist Nora Varik, Katry-Mary Burk; 8. klassist Oskar Klein, Ragnar Pesor, Karolin Saats; 9. klassist Marcus Maddison, Laura Laine, Karola-Maret Kivimurru; 10. klassist Anette-Maria Õis; 11. klassist Evelin Kurm, Katrin Kurm, Helena-Liis Heliste; 12. klassist Alison Moora.

Toimusid valimised ning ÕE presidendiks valiti Evelin Kurm, asepresidendiks Katrin Kurm, kultuurinõunikuks Helena-Liis Heliste. Kunstnikud on Marcus Maddison, Anette-Maria Õis, Alison Moora.