Suvelugemine pärast 1. klassi

Eva Janikovszky „Kui ma oleksin suur“
Aino Pervik „Rändav kassiemme“
Aino Pervik „Tirilinna lood“ (sari)
Kadri Hinrikus „Konnade mäss“
Anti Saar „Pärt läheb uuele ringile“ jt Pärdi-sarja raamatud

Katri Kirkkopelto „Molli“
Janosch „Kiri tiigrile“ jt raamatud väikesest tiigrist ja karust
Rose Lagercrantz „Minu õnnelik elu“, „Mu süda hõiskab ja naerab“, „Kui ma olin õnnelik“

Luuletused:
Ellen Niit “Suur maalritöö”
“Isa sokk on ufonaut”
Ilmar Trull “Jänese valitud palitud”
Anti Saar “Suur koogitegu”

Suvelugemine pärast 2. klassi

Triinu Laan „Luukere Juhani juhtumised“
Petrone, Epp „Kurru-Nurru vurrud“
August Jakobson „Ööbik ja vaskuss“
Kadri Hinrikus „Et head haldjad sind hoiaksid“, „Taaniel Teine“
Mika Keränen „Armando“  (jalgpallijutt)
Aidi Vallik „Pints ja Tutsik“ 1. ja 2. osa

Astrid Lindgren „Vahtramäe Emil“
Ulf Stark „Vilista mulle, Johanna!“

Luuletused:
Ellen Niit “Imeline autobuss”
Ott Arder “Igavene eesel”
Jaan Tätte “Hülgeviga”

Suvelugemine pärast 3. klassi

Kadri Hinrikus „Katariina ja herned“
Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas“ jt salaselts Rampsu sarja raamatud
Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
Astrid Reinla „Teofrastus“
Aino Pervik „Ühes väikses veidras linnas“, “Kunksmoor”
Ilmar Tomusk „Kolmanda A kriminalistid“ jt sama sarja raamatud
Ilmar Tomusk „Kõik emad on head“
Ilmar Tomusk „Kõrvalised isikud“
Kristiina Kass „Kasper ja viis tarka kassi“
Eno Raud „Roostevaba mõõk“
Hugo Vaher „Salapärase soki juhtum“ jt Vääna jäljeküttide sarja raamatud

Roald Dahl „Matilda“
Grigori Oster „Õuduste kool“
Astrid Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist“
Kristina Ohlsson „Hester Hilli mõistatus“
David Walliams „Pururikas poiss“ jt sama autori raamatud

Luuletused:
Jaanus Vaiksoo “Kolm sügist”, “Onu Heino eksis ära”
Hando Runnel “Mere ääres, metsa taga”
Leelo Tungal “Porgand töötab porgandina”

Suvelugemine pärast 4. klassi

Jaan Rannap „Soosaare hõbeaare“
Andrus Kivirähk „Tilda ja tolmuingel“
Reeli Reinaus „Maarius, maagia ja libahunt Liisi“
Jaanus Vaiksoo „King nr 39“, „King nr 40“
Viiu-Marie Fürstenberg „Mitte kaotada! : ühe tüdruku päevik“

Iben Akerlie „Lars LOL“
Julian Clary „Perekond Julged“ jt sama sarja raamatud
Roald Dahl „Charlie ja šokolaadivabrik“, „Charlie ja Suur Klaaskabiin“
Maria Parr „Vilgukivioru Tonje“, „Vahvlist südamed“, „Väravavaht ja meri“
Stefanie Taschinski „Caspar ja Unustuse Meister“
Pamela Lyndon Travers „Mary Poppins”
Frauke Scheunemann „Winston: salamissiooniga kõuts“

Luuletused:
Hando Runnel “Miks ja miks”
Leelo Tungal “Lepatriinu faksiga”
Aidi Vallik “Tirtsti ja turtsti”
Viivi Luik “Tubased lapsed”

Suvelugemine pärast 5. klassi

Reeli Reinaus „Morten, Emilie ja kadunud maailmad“
Ilmar Tomusk „Algaja ajaränduri seiklused“ jt sama sarja raamatud
Jaan Rannap „Nelja nimega koer“

Bobbie Peers „Lüriidiumivaras“ jt sama sarja raamatud
Louis Sachar „Augud“
Cressida Cowell „Olid kord võlurid“
Lois Lowry „Andja“
Nat Amoore „Koolihoovi miljonäri saladused“

Luuletused:
Ellen Niit “Noorte lehtede päev”
Sulev Oll “Päevad käivad päripäeva”

Suvelugemine pärast 6. klassi

 Reeli Reinaus „Kuidas mu isa endale uue naise sai“
Aino Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
Juhani Püttsepp „On kuu kui kuldne laev”
Kätlin Kaldmaa “Halb tüdruk on jumala hea olla”

E. van de Vendel “Koer nimega Sam”
Sarah Crossan „Õun ja vihm“
Wolfgang Herrndorf „Miks me varastasime auto“
Ferenc Molnár „Pal-tänava poisid“
David Almond „Minu nimi on Mina“, „Skellig“
Astrid Lindgren „Hulkur Rasmus”
J. Palacio „Ime“, „Auggie ja mina“
R. R. Tolkien „Kääbik ehk Sinna ja tagasi“
Mark Twain „Tom Sawyeri seiklused“, „Huckleberry Finni seiklused“
Sara Pennypacker „PAX”

Luuletused:
Sulev Oll “Vana sõna vallatused”
Jaan Kaplinski “Õhtu on õunapuu”
Aino Pervik “Härra Tee ja proua Kohv”

Suvelugemine pärast 7. klassi

Reeli Reinaus „Nõidkapteni needus“ jt sama sarja raamatud
Ivar Soopan „Kõik poisid ei saa suureks“

Antoine de Saint- Exupery „Väike prints“
Jostein Caarder “Apelsinitüdruk”
James Krüss “Timm Thaler ehk müüdud naer”
Sally Nicholls „Jään elama igavesti“
John Green „Süü on tähtedel“
Salla Simukka „Punane nagu veri“ jt sama sarja lood
Paulo Coehlo „Alkeemik“

Luuletused:
Jaan Tätte “Laulud”

Suvelugemine pärast 8. klassi

 Mehis Heinsaar „Härra Pauli kroonikad“
Andrus Kivirähk “Rehepapp”

Ali Benjamin „Kõik, mida ma õppisin meduuside kohta“
Terry Pratchett „Võlukunsti värv“, „Fantastiline valgus“ jt sama autori raamatud
Jerome David Salinger “Kuristik rukkis”
Gerald Durrell „Minu pere ja muud loomad“
Philip Pulmann „Kuldne kompass“

Luuletused:
Viivi Luik “Maa taevas”

Suvelugemine pärast 9. klassi

 Mehis Heinsaar „Härra Pauli kroonikad“
Katrin Reimus „Haldjatants”
Reeli Reinaus „Verikambi“
Indrek Hargla üks apteeker Melchiori romaan

R. de Vries „Tiigrisaar“
Sarah Crossman „Kuutõus“
Orwell “Loomade farm”

Luuletused:
Doris Kareva “Unes nägin ma Eestimaad: kohavaip”
“Eesti räpitekstide kogumik”

Suvelugemine pärast 10. -12. klassi

Reeli Reinaus „Roosi märgi all“
Mehis Heinsaar „Rändaja õnn“, „Vanameeste näppaja“
Andrus Kivirähk “Mees, kes teadis ussisõnu”

Nicola Yoon „Päike on ju samuti täht“
Kathleen Glasgow „Katkine tüdruk“
Sara Barnard „Ilusad katkised asjad“
Cath Crowley „Sõnad sügaval sinises“
Ivan Bunin „Hämarad alleed“
Arkadi ja Boriss Strugatski „Miljard aastat enne maailmalõppu. Väljasõit rohelisse“
Mark Haddon „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“
Rachel Ward „Numbrid: aeg põgeneda“
A. C. Doyle – Sherlock Holmes’i lood
Hermann Hesse „Stepihunt“, „Klaaspärlimäng“
Cormac McCarthy „Tee“

Uuesti üle lugemiseks:
Tove Jansson “Muumitroll”
A. A. Milne “Karupoeg Puhh”

Luuletused:
Veronika Kivisilla “Cantus firmus”
Juhan Viiding “Tänan ja palun”

Suvelugemine vilistlastele … 15 aastat hiljem uue pilguga üle lugemiseks

A. H. Tammsaare “Tõde ja õigus”
Feodor Dostojevski “Kuritöö ja karistus”
Mihhail Bulgakov “Meister ja Margarita”

_________________________________________________________________

Uuendatud juunis 2021.