Häädemeeste valla laste kalanduslaager

Läbi ajaloo on Häädemeeste piirkond olnud kuulus oma meresõitjate ja laevaehitajate poolest. Et see traditsioon säiliks ning ka lapsed jätkuvalt mere ja kalapüügi vastu huvi tunneksid, sai korraldatud Häädemeeste valla lastele kalanduslaager. Laager toimus 22. – 25. aprillil Paatsalus ning osalesid Häädemeeste Keskkooli, Uulu Põhikooli ja Metsapoole Põhikooli õpilased. Kõik laagrilapsed said laagri ajal proovida mootorpaadiga sõita, püüda kalu nii õnge kui võrguga, õppida kala puhastama ja toiduks valmistama, saada merepäästealaseid teadmisi jne jne. Usume, et nii mõnigi laps sai endale merepisiku ning ehk asub õppima merendusega seotud eriala või temast saab harrastuskalur.
Laagri viis läbi kogenud kalamees, paadiehitaja ja kalandusajakirjade väljaandja Hanno Kask. Laager toimus Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toel.