INTEGRA projekt Häädemeeste Keskkoolis

INTEGRA Sloveenias

“Erasmus + projektiga Sloveenias” artikli leiate siit.

INTEGRA Eestis 21.03-24.03

21.-24. märtsil toimus Häädemeeste Keskkoolis rahvusvaheline robootika projekt INTEGRA (Network of technology INTEGRAtionists in pupils’ informal education).  Projektis osalesid Sloveenia, Läti, Leedu ja Eesti õpilased ning õpetajad.

Esimene päev algas 21. märtsil projektis osalevate õpilaste ja õpetajate saabumisega Jõulumele, kus nad ööbisid terve nädala vältel. Toimusid 11. klassi eestvedamisel mitmed erinevad tutvumismängud Jõulumäel ning järjehoidjate meisterdamise töötuba Alison Moora eestvedamisel.

Teine päev algas kogunemisega meie koolimajas, külalisi võtsid vastu armsa laulu saatel meie kooli õpilased õpetaja Minoret Miisna juhendamisel. Külalised olid etteastest vaimustuses ning laulsid laule kaasa. Seejärel tutvustasid õpetaja Rene ja Eeva Eesti rahvarõivaid ning rahvatantsu saatel tantsisid kõik koos end saali, kus 11. klass tutvustas Eesti olulisemaid sümboleid, kohti ning  inimesi. Sellel päeval toimusid ka erinevad töötoad.

Pythoni programmeerimine – töötuba viisid läbi Sander Sipelga, Taavet Allikas ja Aleksander Vainula. Antud töötoas õpiti automatiseerima erinevaid matemaatika ülesandeid Python programmeerimiskeeles.

Ozobottide kasutamine võõrkeeltes – töötuba viisid läbi Timmu Kiiver, Hugo Sipelga, Karola-Maret Kivimurru ja Klaudia Ringas. Töötoas joonistati väikestele Ozobot robotitele “maja-kujuline” teekond, kuhu sisse joonistati neli ruumi. Igasse tuppa joonistati veel erinevad mööbliesemed. Seejärel mängiti mängu “Jutusta, mis mööbliesemed sinu toas on”.

Arvutite riistvara – töötuba viis läbi meie kooli vilistlane Markus Lehtla. Selles töötoas tutvustati osalejatele erinevaid arvutikomponente, seejärel tuli arvuti juppideks võtta ning kokku tagasi komplekteerida.

Beebotid – töötuba viisid läbi Henri Kaldas, Heivi Lepik, Karolina Saar ja Kaidi Siim. Töötoas tuli Beebottidega öelda erinevates keeltes tere. Seejärel tuli jutustada muinasjutt osalejate enda loodud õppemati abil.

Arvutialane mõtlemine ehk algoritmid – töötuba viisid läbi Jürgen Pinta, Rihard Tari ja Rasmus Sillaots. Selles töötoas arutati erinevaid probleeme ning algoritmilise mõtlemise abil saadi mõtteid, kuidas antud probleeme lahendada.

Teise päeva lõpetas 7. klassi korraldatud ekskursioon Häädemeestel, kus külastati Häädemeeste Muusikakooli, luterlikku kirikut, Häädemeeste seltsimaja, muuseumit ja raamatukogu.

Kolmandal päeval tutvustati külalistele meie pealinna Tallinnat. Tallinnas algas päev kahe töötoaga “kuumaõhupallid” ja “allveelaevad” PROTO avastuskeskuses. Seejärel tutvuti Tallinna vanalinnaga.

Viimasel päeval jätkusid töötoad meie koolimajas ning pärastlõunal mindi 7.  klassi eestvedamisel Pärnusse aarete jahti mängima. 11. klass korraldas ka õhtuse peo Jõulumäel, kus esmalt saadi töötubadest saadud teadmisi kinnistada mängides kuldvillakut. Seejärel toimus disko dj Henri Kaldasega ning erinevaid tantsumängud.

Õpilased ja õpetajad jäid uute kogemustega väga rahule ning oli kuulda palju kiidusõnu meie õpilaste, kooli ja kogukonna kohta – asjalikud ja aktiivsed õpilased, toetav kool ja tugev kogukond!

Suur tänu ka õpetaja Rene Kurmile ja Astrid Rosenbergile INTEGRA projekti eestvedamise ning korraldamise eest.

Muusikakooli minikontserdid INTEGRA projekti raames

INTEGRA Leedus 21.03-24.03.

“INTEGRA projekt Häädemeeste Keskkoolis” leiate siit.
“Kolmas Integra kohtumine, seekord Leedus” leiate siit.
“Häädemeeste Keskkooli perepäev” artikli leiate siit.
“Integra Häädemeeste Keskkoolis” artikli leiate siit.

INTEGRA Lätis

Artikli “Integra projektireis Lätti” leiate siit.

INETGRA projekti kokkuvõtte leiate siit ja siit.