Tere!

Saadan teele algava nädala infokirja.

Laupäeval tähistati maal elamise päeva ning ka Häädemeeste vald osales selles ettevõtmises. Traditsiooniliselt võttis päevast osa ka meie õpilasesinduse kohvik. Vaatasin neid noori inimesi Võistes toimetamas ja olin väga rõõmus. Meie kooli üks olulisi eesmärke on, et meie õpilased oleks ettevõtlikud ning seda nad ka on. Rohkearvuline õpilasesindus kohtus õppeaasta alguses ning neil oli väga palju mõtteid, mida kohe tahaks korraldama hakata. Rõõm! Ei peeta paljuks reede õhtul (mõni ehk ka öösel) kooke küpsetada jm ettevalmistusi teha ning laupäevasel päeval neid müüa, et oma plaanide teostamiseks täiendavat raha koguda. Rollid olid kenasti jagatud – kes küpsetas, kes müüs ja kes tegi reklaami. Tublid noored inimesed!
Samapalju rõõmu valmistas ka maailmakoristuspäeva aktsioonis osalemine. Tahame ju kõik, et meie koolimaja ümbruses ja alevikus tervikuna oleks puhtus ja kord. Kurb muidugi, et on keegi, kes sellest ei hooli ja visatakse prahti maha, aga lootus on, et meie õpilased, kes näevad koristamisega vaeva, seda ise ei tee. Ei praegu ega ka tulevikus.
Ja siis oli veel sel nädalal tore, et meie abituriendid taastasid rebaste ristimise traditsiooni ning korraldasid värsketele 10ndikele meeleoluka päeva. Vahva oli just see, et abituriendid tulid ise sellele ideele ning viisid selle ka kenasti ellu!

Need olid sündmused, mis paistsid kaugele, tegid südame soojaks ning tahtsin oma emotsioone jagada. Kindlasti juhtub igapäevaselt koolis nii tundides kui vahetundides palju rõõmu tekitavat. Juhtub ka huviringides. Näiteks saate lugeda infokirjas toredat uudist tublist noorkotkast. Loodame, et iga õpilane on leidnud endale sobiva huviringi.

Toredat nädalat kõigile!
Aule Kink

26. septembril 2022. a

Eelmisel nädalal:

21. ja 22. septembril toimus haridusühenduste õppereis Soome. Aule Kink osales õppereisil Pärnumaa Koolijuhtide eestseisuse ja Eesti Koolijuhtide Ühenduse juhatuse liikmena.
22. septembril toimus rebaste ristimine. Mõned aastad tagasi katkes meie koolis vahva traditsioon „ristida“ 10ndikke, s.o värskeid gümnasiste. Selle aasta abituriendid taastasid selle toreda traditsiooni ning ütlesid rõõmsal moel „Tere tulemast!“ meie selle aasta 15 uuele gümnasistile.
23. septembril toimus 1. – 3. klassile sportlik hommik koos jalgpalliklubiga Poseidon.
24. september toimus Maal elamise päev. Häädemeeste vallas tähistati seda Võiste sadamas. Meie kooli õpilasesinduse liikmed pidasid kohvikut ning kontserdil esinesid meie õpilased, kes õpivad muusikakoolis Olavi Kõrre juhendamisel näppepille. Kiitus õpilastele!

Toimus IT-tugiõpilaste esimene kohtumine

Meie koolis toimetavad juba mitmendat aastat IT-tugiõpilased, kelle roll on toetada tundide ajal õpetajaid IT alal ning panna koolimajas õlg alla erinevatele IT-projektidele. Haridustehnoloogi ja informaatikaõpetaja Astrid Rosenbergi juhendamisel saavad nad koolitust ning oma tegevuseks vajalikke teadmisi ja oskusi. Sel aastal on IT-tugiõpilasteks: 5. kl Grethe-Liis Kangruoja, Grettelis Vesik, 6. kl Kerlin Rätsep, 7. kl Karl-Eerik Valtmäe, 8. kl Aaron Juurikas, Erik Selge, Nemo Tuuling, 9. kl Meris Juninen, Frederik Tammann, 10. kl Oskar Schneider, 11. kl Margo Raudsepp, 12. kl Henri Kaldas, Sander Sipelga. IT-tugiõpilased saavad kokku iga kuu esimesel teisipäeval kell 09:45 kl nr 11.

*Eelinfo sündmuste osas:

28. september: õpilastel iseseisva õppimise päev, õpetajatel koolituspäev. Meie õpetajad osalevad pikas koolitusprogrammis teemal “Autistlik ja ATH laps koolis.”. Esimesed koolituspäevad olid 22. – 23. augustil, mil õpetajad said ülevaate autistlikest ja ATH lastest. 28.septembril koolituspäev teemal “Vaimse tervise hoidmine ja isiklik toimetulek” ning 24.-25.oktoobril „Strateegiline planeerimine”.
29. september 9. – 12. klass Tammsaare muuseumis Vargamäel.
30. september Muusikapäeva tähistamine. Vahetundidel kõlavad koolimajas Eesti heliloojate muusikapalad.
30. september Külas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Liina Kersna.
3. – 7. oktoober Erasmus+ INTEGRA Lätis. Osalejad: Gustavs Brokans, Taavet Allikas, Timmu Kiiver, Hugo Sipelga, Aleksander Vainula ning õpetajad Ülle Iir ja Rene Kurm.
4. oktoober Õpetajate päeva tähistamine Pärnumaal: aasta haridustöötajate tunnustamine ja auhindade üleandmine.
5. oktoober Õpetajate päeva tähistamine koolis.
6. oktoobril Muusikapäeva tähistamine: 5. tunni ajal, s.o kell 12.00 viib legendaarne trummimees Jaan Kirss söögisaalis läbi löökpillide kontsert/töötoa 1. – 4. klassi õpilastele.
7. oktoober Õpetajate päeva tähistamine vallas.
18. oktoober Pärnu- ja Raplamaa Ettevõtlike Koolide seminar ja edulugude tunnustamine. Meie edulugu: INTEGRA projekti raames õpilaste poolt läbiviidud töötoad.
20. oktoober kell 9.00 SA Pärnu haigla poolt elustamise koolitus 9. – 12.kl õpilastele.
21. oktoober Kooli sünnipäeva tähistamine.
24. – 30. oktoober Koolivaheaeg.
31. oktoober – 4. november Erasmus+ projekti raames õpetajad töövarjuks Soomes.
7. november – 11. november Erasmus+ projekti raames õpetajad töövarjuks Ungaris.

KIIDAME JA TÄNAME

16. ja 17. septembril kogunesid Kaitseliidu noorteorganisatsioonide esindused Viljandisse, et end proovile panna olümpiamängudel. Igast maakonnast pääses osalema ainult kuus poissi ja kuus tüdrukut. Pärnumaa maleva esindusse kuulus ka meie 9. klassi õpilane Timmu Kiiver. Üldarvestuses sai üleriigilisel Noorte Kotkaste olümpiamängudel Pärnumaa noorte kotkaste malev 2. koha ehk hõbemedali! Palju õnne!

Meie kool osaleb igal sügisel Maailmakoristuspäeval. Usume, et kui õpilased on pööranud ümbritsevale pisut suuremat tähelepanu ning koristanud kooliümbrust ja alevit, siis nad ise prügi maha ei viska. KIITUS õpilastele ja klassijuhatajatele, kes Maailmakoristuspäeva raames on andnud oma panuse, et meie alevik oleks puhtam! Aitäh teile, 4., 5., 6., 7., 8., 9. ja 12. klassi õpilased ning õpetajad Ele Linkmann, Heli Lank, Lauri Lepik, Astrid Rosenberg, Eeva Noni, Rene Kurm.