Eelmisel nädalal:

26. ja 27. septembril tähistasid meie võõrkeeleõpetajad Euroopa keelte päeva ning tundides mängiti erinevaid põnevaid keeltemänge.

Neljapäeval 29. septembril oli külas meie KiVa mentor Cattre Hein, kes kohtus KiVa meeskonna (Eeva Noni, Ülle Iir, Ave Varik) ja klassijuhatajatega. Cattre on kasutanud KiVa metoodikat õpetajana Rocca al Mare koolis juba kuus aastat ning on veendunud, et sellest on olnud suur abi kiusamise vähendamisel ja õpilaste suhtlemisoskuse arendamisel. KiVa tundide läbiviimine klassijuhatajate poolt aitab kaasa meeskonnatunde arendamisele klassides.

NB! Eelmisel nädalal pöördus minu poole üks lapsevanem küsimusega, et mida lapsevanem saab teha, kui laps räägib kodus mõnest kiusamisjuhtumist koolis. Kõik lapsevanemad said koolis lastevanemate üldkoosolekul raamatu: “Miniõpik lapsevanematele” ning selles on juhendmaterjal lapsevanematele. Kes veel pole saanud, palun pöörduda oma lapse klassijuhataja poole. Infot saab ka siit: https://www.kiusamisvaba.ee/

Reedel 30. septembril külastas meie kooli Riigikogu liige Liina Kersna, kes kohtus muusikakoolis seltsimaja/noortekeskuse juhi Aigi Treumuthi ja muusikakooli õpetaja Lelde Jalakaga ning juttu oli koostööst kogukonnas, sh haridusasutustega. Koolimajas kohtumistel oli juttu tugiteenustest, Ukraina õpilaste õppetöö korraldusest, gümnaasiumiosa säilimisest, õpetajate järelkasvust jm. Koolis toimus ka tund gümnaasiumiõpilastele, kus oli juttu poliitika tegemisest erinevatel tasanditel: Liina Kersna rääkis tööst Riigikogus ja ministrina ning valikutest ja vastutusest; vallavanem Külliki Kiiver rääkis poliitikast kohalikul tasandil, st volikogu ja vallavanema tegemistest; Heivi Lepik rääkis tööst valla noorte volikogus ning õpilasesinduse president Evelin Kurm õpilasesinduse tegemistest.

*Eelinfo sündmuste osas:
3. – 7. oktoober Erasmus+ INTEGRA Lätis. Osalejad: Gustavs Brokans, Taavet Allikas, Timmu Kiiver, Hugo Sipelga, Aleksander Vainula ning õpetajad Ülle Iir ja Rene Kurm.

4. oktoober 8.-9. klassi KIKi õppekäik: Otepää-Vapramäe.
4. oktoober Õpetajate päeva tähistamine Pärnumaal: aasta haridustöötajate tunnustamine ja auhindade üleandmine.
5. oktoober Õpetajate päeva tähistamine koolis.
6. oktoobril Muusikapäeva tähistamine: 5. tunni ajal, s.o kell 12.00 viib legendaarne trummimees Jaan Kirss söögisaalis läbi löökpillide kontsert/töötoa 1. – 4. klassi õpilastele.

7. oktoober Loodusretk Kablis 4. – 6. Klassile.
7. oktoober Õpetajate päeva tähistamine vallas.
18. oktoober Pärnu- ja Raplamaa Ettevõtlike Koolide seminar ja edulugude tunnustamine. Meie edulugu: INTEGRA projekti raames õpilaste poolt läbiviidud töötoad.
20. oktoober kell 9.00 SA Pärnu haigla poolt elustamise koolitus 9. – 12.kl õpilastele.
21. oktoober Kooli sünnipäeva tähistamine.
24. – 30. oktoober Koolivaheaeg

24.-25.oktoobril õüpetajate koolitu “Autistlik ja ATH laps koolis.”
24.– 29. oktoober Erasmus+ projekti raames õpetajad töövarjuks Soomes, Salo koolis.

4. november Kooliöö, korraldajaks õpilasesindus. Teema: müstilised olendid.
7. november – 11. november Erasmus+ projekti raames õpetajad töövarjuks Ungaris.

KIIDAME JA TÄNAME

Reedel 30. septembril toimusid kossijooksu meistrivõistlused Jõulumäel. Kiidame õpilasi, kes osalesid: Johannes Allikas, Martin Siim, Jan-Oskar Tali, Taavet Allikas, Eduard Siim, Mattias Grossthal, Andreas Artma, Klen Liiva, Robin Avamere.