1. Lapsevanemad ja õpetajad peavad jätkuvalt rääkima lastega tervisekaitse nõuetest, lähikontaktidest hoidumise vajadusest koolis ja väljapool kooli.Koolimajja sisenedes desinfitseerime käed. NB! Klassides, tualettruumides ja sööklas on kraanikausid ja seebiga kätepesu on samuti väga tõhus.

2. Nii õpilased, õpetajad kui muu koolipersonal peavad pöörama kõrgendatud tähelepanu oma tervisele. Hingamisteede haiguste tunnustega ja palavikuga õpilane, õpetaja, töötaja kooli ei tule.
NB! Õpilane on õppetööst vabastatud, kui ta on tõsiselt haige (palavik vms), aga kergemate haigusnähtude puhul õpib kodus (vaatab Stuudiumist tunniülesanded ja kodused tööd).
NB! Õpetaja võtab haiguslehe, kui on tõsiselt haige (palavik vms), aga kergemate haigusnähtude korral annab tunniülesanded ja võimalusel teeb kodust videotunde.
Haigusnähtude korral kontakteerutakse perearstiga, et võimalusel teha covid-test.

3. Hajutame õpilasi söögivahetunnis ja ka muudes vahetundides. Kui tunniplaanis on mingi õppeaine kaks tundi järjest, ei pruugi toimuda vahetund tavapärasel ajal. Õpetaja võib teha 10-minutilise pausi muul ajal, et erinevad klassid oleksid vahetundides erinevatel aegadel. Vahetunni ajal palume õpilastel võimalikult palju õues olla, klasside õhutamine oluline.

4. Spordikeskuses käivad õpilased kehalise kasvatuse, rütmika ja tantsutundides. Praegu ei ole see vaba aja veetmise koht vahetundides. Lühikestel vahetundidel viibivad õpilased korrusel või klassiruumis, kus algab nende tund ja/või õues. Pikal vahetunnil (st pärast lõunasööki) on õpilased spordikeskuses alljärgnevalt:esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti 1. – 4. klassi õpilased ning teisipäeviti ja neljapäeviti 5. – 12. klassi õpilased.

5. Pudruvahetund on kõikidele õpilastele koos kell 8.45. Kokad tõstavad putru ja moosi ise. Ühes lauas istutakse koos oma klassikaaslastega.

6. Lõunasöök on 1. – 4. klassil kell 11.20 ning 5. – 12. klassil kell 11.35. 7. Reisimine teistesse riikidesse tungivalt mittesoovitav. Kui pere kuhugi sõidab, siis pärast reisi õpilane kooli ei tule, vaid on kodus distantsõppel 2 nädalat. NB! Välja arvatud Läti piiriäärne ala. Kui peres on keegi nakatunud või olnud lähikontaktis covid-19 viiruse kandjaga, tuleb järgida vabatahtlikku karantiini.8. Kui juhtub, et õpilasel on koroonaviirus, siis lapsevanem teavitab viivitamatult klassijuhatajat, kes omakorda teavitab viivitamatult direktorit. Juhtkond vaatab üle õpilase kontaktid ja liikumise koolimajas ning otsustab, milliste klasside õpilased jäävad koju distantsõppele.Kui distantsõppel on üks või mõni klass, siis tunnid toimuvad tunniplaani alusel ja vastavalt kellaaegadele tunniplaanis.

7. Loodame, et saame pidada tavapärast õpet koolis. Samas peame valmistuma ka võimalikuks distantsõppeks. Kool on sõlminud lepingu G-Suite keskkonnaga, mis toetab koole. Iga õpilane ja õpetaja saab kooli poolt meiliaadressi. Õpetajad saavad pidada vajadusel videotunde turvalises keskkonnas. Kooliaasta alguses vaatavad õpetajad-õpilased koos Stuudiumit, et õpilased teaks, kuis nad vajaliku info leiavad.Peame leppima praeguse keerulise olukorraga. Hoiame oma tervist ning on oluline, et igaüks vastutaks enda käitumise eest.