Tere ja head uut alanud aastat kõigile!

Koolivaheaeg lõppenud ja taas rõõm kõigiga koolis kohtuda!

Koolivaheaeg on toonud toreda uudise valla poolt – Võiste piirkonna õpilasi hakkab kooli tooma koolibuss. Senini on nad pidanud tulema kooli väga varase liinibussiga ning see pole olnud õpilaste jaoks kerge. Usun, et õpilased rõõmustavad väga, et saavad hommikuti pool tundi kauem magada.

Õues paugub pakane. Tuletan siinkohal meelde, et sotsiaalministri määruse alusel ei pea tulema kooli 1. – 6. klassi õpilased, kui välisõhu temperatuur on miinus 20 ºC ja madalam ning 7.-9. klassi õpilased, kui temperatuur on miinus 25 ºC ja madalam. Esmaspäeval hakkab päeva jooksul temperatuur tõusma, aga hommikul võib mõnes piirkonnas olla pakane üsna krõbe. Kui laps peab tegema hommikul pikema jalutuskäigu ja/või ootama bussi ning temperatuur on ikka väga madal, siis lapsevanemad võivad teha otsuse ja jätta õpilane koju.

* Eelmisel nädalal:

4. jaanuaril toimus Tallinnas KiVa talvekool, st Kiusamisvaba Kooli programmis osalevate koolide KiVa tiimide liikmete kokkusaamine ja töötubades osalemine. Meie koolist osalesid Ave Varik ja Eeva Noni.

4. ja 5. jaanuaril algas teekond kooli õppekava uuendamiseks. 2024.a 1. septembrist hakkab kehtima uuendatud riiklik õppekava ning sellega seonduvalt tuleb uuendada ka kooli õppekava. Merlin Linde Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku õppekava arendusmeeskonnast tutvustas riikliku õppekava peamisi muudatusi ning seda, mida räägivad erinevad uuringud Eesti õpilaste kohta. Abivallavanem Helve Reisenbuk tutvustas valla haridusvaldkonna arengukava. Koos kogu meeskonnaga mõtlesime, mida me teeme juba praegu hästi ning millised on meie arengukohad. Õppekava uuendamise arutelud jätkuvad kuni septembrini ja kindlasti saavad oma sõna sekka öelda ka õpilased ja lapsevanemad.

* Sel nädalal:

9. jaanuar   5. ja 6. klass Tartus, vaatamas Vanemuise teatris etendust „Vennad Lõvisüdamed“.

9. jaanuar 16.30 – 17.30 Haridus- ja teadusminister visiidil Pärnumaal ja külas Häädemeeste Keskkoolil. Kohtumine õpetajate ja 9.-12.kl õpilastega.

* Eelinfo uueks nädalaks:

15. jaanuar kell 17.00 Lastevanemate koosolek ja koolitus teemadel: kiusamine ning kooli ja kodu koostöö. Koolitust viib läbi KiVa sisujuht ja juhatuse liige Kristiina Treial.

NB! Koolimaja vana võimla kasutuse osas liigub kogukonnas mõtteid. Koosolekul jagame sellekohast infot.

15. – 19. jaanuar Reaalainete nädal: 16. jaanuar  Reaalainete ehk Sõrmuse päev, 19. jaanuar  VõrguÖÖ

26. jaanuar    9. klass Ugalas vaatamas muusikali “ONCE”.

1. veebruaril läheb 10.klass Endla teatrisse vaatama etendust “Mäeküla piimamees”. Etendus algab kell 19.00.

12.-16.veebruar   Inglise keele/ saksa keele / muusika õpetaja (Austraalia/Austria) praktikant koolis.

26. – 27. veebruar  Õpetajate koostööpäevad: uus kooli õppekava.

12.02 – 29.03    TALISe uuring 7. – 9. klassi õpetajatele.

10. – 16. märts Eripedagoog Gäthlyn Kukk koolitusel Tenerifel.

15. – 19. aprill. Erasmus+ õppereis Hispaaniasse.