Eelmisel nädalal:

Neljapäeval 12. jaanuaril toimus IT-tugiõpilaste kokkusaamine. Valmistati ette Sõrmuse päeva ning ühist õppepäeva Audru kooliga.

* Algaval nädalal:

17. jaanuar  Huvilised 9. kl õpilased külastavad Pärnu Koidula Gümnaasiumi.

17. jaanuar kell 17  Lastevanemate õpiring: „Kuidas kuulata ja kuidas mitte kuulata last“. Lektor: Merike Angerjärv.

JAANUAR on meil traditsiooniliselt reaalainete kuu ning selle raames toimub traditsiooniline Sõrmuse päev:

19. jaanuar  Häädemeeste valla õpilaste reaalainete päev ning toimuvad töötoad: programmeerimine (IT-tugiõpilased), veebiviktoriin (Astrid Rosenberg), sudoku lahendamise võistlus (Krista Hütt), ja CTF kübervõistluse koolitus (Oliver Kikas).

* Eelinfo tulevaste sündmuste osas:

23. jaanuar   Koostööprojekt Audru kooliga: 7. klasside ühine õppepäev Audrus. Toimuvad ühised füüsika- ja IT-tunnid.

23. – 29.01  Digikoristusnädal.

24. jaanuar kell 8 – 12.  Toomas Toodu loengud 5. – 12. klassi õpilastele teemal “Ringmajandus ja innovatsioon”.

24. jaanuar kell 16.  Kooli hoolekogu kokkusaamine.

27. jaanuar kell 12 loeng 9. – 12. klassile: Eesti Taastuvenergia Koja juhatuse liige Mihkel Annus tuleb räägib meie õpilastele taastuvenergeetika olemusest ja sisust, kus Eesti selles vallas praegu on, kus võiks olla tulevikus jne.

3. veebruar   8. – 12. klassi õpilastele terviseteemaline loeng-töötuba. Lektoriks rahvatervise spetsialist, Tabasalu Gümnaasiumi valikaine õpetaja ning õpilasmentor Liis Velsker.

3. veebruar kell 10 – 12.  Maleringi õpilastel külas Kajamaa kooli maleringi õpilased.

12. aprill 1. – 3. klass teatris Estonia vaatamas lasteooperit “Naksitrallid”.

KIIDAME JA TÄNAME

Reedel 13. jaanuaril toimusid 10-12 kl. poiste võrkpalli meistrivõistlused Pärnus. Häädemeeste Keskkooli võistkonda kuulusid: Andreas Artma, Robin Avamere, Klen Liiva, Aleksander Vainula, Robin Mitt, Kaspar Paas, Ken Mägi, Timmu Kiiver. Juhendaja Lauri Lepik. Meie kooli meeskond saavutas 1. koha. Suurepärane! Palju õnne!

Häädemeeste Keskkool kuulub ettevõtlike koolide võrgustikku ning sellega seonduvalt osaleme erinevatel üritustel. 25. – 26. jaanuaril toimub ettevõtlike koolide hariduskonverents ning esmakordselt tunnustatakse ettevõtlikke õpetajaid. Ettevõtlik õpetaja kuulutatakse välja konverentsil ning finaali, st kolme parima hulka on jõudnud meie kooli õpetaja Heli Lank. Ettevõtlikkus on just see sõna, mis Helit iseloomustab.

Klassijuhatajana alustas Heli 5. klassis projekti: teenime ise raha põhikooli lõpureisiks. Igal aastal on ta võtnud kokku oma klassi lapsevanemad ning õpilaste ja lastevanematega koostöös on valmistatud jõulupärgi jm, mis jõululaadal üheskoos maha müüakse. Praeguseks on kogutud kolmandik klassireisi maksumusest.  Huvijuhi ja õpilasesinduse eestvedajana on nad koos ÕEga korraldanud väga palju koolielu põnevamaks tegevaid üritusi ning pidanud kooli ja kogukonna üritustel kohvikut. Teenitud raha eest korraldatakse oma üritusi ning osa rahast kingitakse alati ka koolile. Heli kuulub kohalikku Lions klubisse Tahkuranna LC ning panustab läbi selle aktiivselt heategevusse ja kogukonda.  Ilmade soojenedes on Heli esimene, kes hakkab õuetunde tegema. Talle on omane aktiivne digivahendite kasutamine oma õppetundides ja õppeainete vaheline lõiming. Ootame konverentsi põnevusega!