1688. aastal mainitakse Häädemeeste kooli esmakordselt ning saame olla uhked, et juba 335 aastat on antud Häädemeestel kooliharidust. 1854. aastast alates on aga antud pidevat kooliharidust ning just sellest aastast peale arvestatakse Häädemeeste kooli algust. Sel nädalal saamegi tähistada oma kooli 169. sünnipäeva. Sööme üheskoos sünnipäevatorti ning läheme rõõmuga varsti koolivaheajale, mis on järgmisel nädalal.

* Eelmisel nädalal

Teisipäeval 10. oktoobril osalesid 7. ja 8. klassi tüdrukud programmis „Meister kooli“. Muhu saarelt sõitis meile külla Kätli Saarkoppel, kes tutvustas Muhumaale omaseid tikandeid, oma haridusteed ja enda valmistatud töid. Õpilased said kavandada ja valmistada väikesed tikandid.

Neljapäeval 12. oktoobril külastas meie kooli meie KiVa mentor Cattre Hein. Cattre on töötanud pikka aega Rocca al Mare Koolis inimeseõpetuse õpetajana nng lisaks on ta oma koolis olnud aastaid KiVa eestvedaja rollis. Cattre Hein kohtus meie KiVa tiimiga (Eeva Noni, Ülle Iir, Ave Varik), koos vaadeldi meie KiVa küsitluse tulemusi ning arutleti, kuis saaksime KiVa programmi paremini rakendada. Cattre rõhutas, et tõhusaim on ennetustöö, st regulaarne KiVa tundide läbiviimine. Meil on sellest õppeaastast tunniplaanis KiVa tunnid, mis tähendab, et oleme õigel teel.

Neljapäeval 12. oktoobril olid meil külas Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpetajad, kel on vanem- või meisterõpetaja kutse, et inspireerida meie suurepäraseid õpetajaid kutset taotlema. Meie õpetajad said häid mõtteid!

13. – 15. oktoobril toimus Eesti Õpilasesinduste Liidu XLIX üldkoosolek. Häädemeeste Keskkooli õpilasesindusest osalesid Katrin Kurm ja Anette-Marie Õis.

* Sel nädalal:

Esmaspäev 16. oktoober 9.45 infominutid 1. – 6. klassile

Teisipäev 17. oktoober 9.45 infominutid 7. – 12. klassile

18. oktoober kell 14.45   Õppenõukogu

Õpetajate vestlusring Vaimse Tervise Keskuse psühholoogidega

19. oktoober kell 13.00 – 13.45 Koolitus 9. – 12. klassi õpilastele ja õpetajatele: “Käed päästavad elu”. Toimub spordikeskuses.

20. oktoober Ettelugemise päeva tähistamine. Seekord loetakse katkend Eno Raua loomingust. Eno Raual oli sel aastal 95. sünniaastapäev.

20. oktoober  Kooli sünnipäev. Aktused: 1. – 6. klassile kell 10.00 ja 7. – 12. klassile kell 12.00.

8. klass osaleb terve oktoobrikuu jooksul väljakutses “Sügissammud 2023”, mille eesmärgiks on kutsuda noori rohkem liikuma ja looduses aega veetma. Kutsume ka teisi 5.-12. klassi õpilasi selles väljakutses osalema. Rohkem infot siit https://terviserajad.ee/sugissammud2023

*Eelinfo sündmuste osas:

21. – 29. oktoober  Koolivaheaeg

23. oktoober Koolituspäev Häädemeeste Seltsimajas klassiõpetajatele ja tugispetsialistidele:

10.00 Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi direktor Tiia Õun: alushariduse praegune ja uus õppekava, st milliste oskuste/teadmistega saadab lasteaed lapse kooli ning kuidas toimub sujuv õpiteekonna jätkamine koolis, I kooliastmel.

11.30 Eripedagoog Marina Kuuseoja: “Haridusliku erivajadusega lapse teekond lasteaias ja koolis, märkamisest sekkumiseni”.

24. oktoober  kell 10.00 õpetajate koolituspäev Uulu Põhikoolis:  “HEV õpilane klassis: õppetöö ja -materjalide jõukohastamine – praktiline töötuba”. Koolituse viib läbi Mari Peets.

4. november 7. – 9. kl õpilased vaatamas Tartus AHHAA Robolahingut

7. novembril kell 13.30 -15.00 Pernova Loodusmajas traditsiooniline 8.klasside õppepäev. Osalevad Ragnar Pesor ja Artur Laagus. “STEAM: Inimkeha kui tervik”.

5. – 11. november  Erasmuse projekt: õpilased Saksamaal, külas Schotteni koolil: Maria Auväärt, Marcus Maddison, Jesper Muhu, Laura Jantson, Alison Moora. Saatjateks õpetajad Ave Varik ja Mai Nitschke.

9. novembril Alexela Kontserdimajas Noortekonverents “Kuidas oma elu juhtida?”. Osalevad Õpilasesinduse esindajad.

15. november   Karjääripäev: 7., 8., 9. ja 12. klassile

INFOKS

Oleme üle vaadanud ja uuendanud koos hoolekogu, õppenõukogu ja õpilasesindusega õpilaste tunnustamise korra. Eelmisel nädalal kinnitasime. Tunnustamise kord kooli kodulehel: https://www.haademeeste.edu.ee/opilase-tunnustamine-mojutamine/