Eesti koolilaste metsapostkaart 2018 konkurss 06.12.2018

Eesti koolilaste metsapostkaart 2018

16. korda toimuv RMK poolt korraldatud konkurss “Eesti koolilaste metsapostkaart” ootab taas Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte. Tänavuse konkursi teemaks on: “PÜHAD METSAS”

Metsa ja pühade teemaga seoses tulevad esimese hooga kindlasti meelde talvised jõulud ja kuuse toomine metsaservast. Tihti käiakse töödest vabal pühadepäeval ka perega looduses matkamas või niisama värsket õhku ja vaikust nautimas. Kindlasti võib aga kujutada ka kevadist noorte kaskede tuppa toomist, uue metsapõlve istutamist, suvise pööripäeva „sõnajalaõie“ otsimise seiklust ning miks mitte ka sügispimedusega seonduvat saladuslikku hingedeaega, mardi- või kadrisante metsatalust metsatallu liikumas. Võib ka lasta fantaasial vabalt voolata – kuidas näeks välja muinasjutuline vaatepilt, kus metsaelanikud omakeskis pühi peavad, näiteks? Enne joonistama asumist võiks endalt küsida: millist metsateemalist pühadekaarti ma ise sooviks saada?

Konkursi tingimused
Konkursil on oodatud osalema Eesti koolide 1.-9. klassi õpilased.

  • Joonistused peavad olema tehtud paksema paberi ühele küljele mõõdus 10×15 cm või 15×10 cm.
  • Kaardi teisele küljele tuleb trükitähtedega märkida autori ees- ja perekonnanimi, kool ja klass.
  • Mõtle oma postkaardile pealkiri (teema „Pühad metsas“)
  • Joonistusviis ning sobivad materjalid leia omal valikul. (Palume kasutada vaid värve ühel pildipinnal, mitmesugused taimekompositsioonid ei lähe hindamisele).
Konkurss on avatud 6. novembrist 6. detsembrini 2018. Kõigi esitatud tööde hulgast valib žürii välja 100 postkaarti, mis seatakse 18. detsembriks 2018 üles rahvahääletuseks RMK kodulehele www.loodusegakoos.ee/metsakool/konkursid/eesti-koolilaste-metsapostkaart-2018

Rahvahääletus toimub 18. detsembrist – 30. detsembrini 2018.

 

36 parimast tööst trükitakse postkaardikomplekt, mis saadetakse tänuks kõikidele osavõtnud koolidele ja 36 väljavalitud töö autoritele. 24 parimat tööd valitakse välja rahvahääletusel ning neile lisandub 12 žürii poolt esile tõstetud tööd.

Esitatud tööd võivad leida kasutust konkursi korraldaja RMK poolt tulevikus loodavates materjalides.

Töid saab esitada posti teel koolide kaupa kuni 6. detsembrini 2018 (postitempli kuupäev) aadressil:
RMK Pähni külastuskeskus
Pähni küla
Rõuge vald
66116 Võru maakond

NB! Palun lisada kindlasti joonistamisel osalenud õpilaste arv ning ka kooli või õpetaja postiaadress! Loosime kõigi saadetud tööde autorite vahel välja ergutusauhindu!
Küsimuste korral helistage RMK Pähni külastuskeskuse telefonil 5691 0529 või kirjutage info.pahni@rmk.ee