Mis toimus eelmisel nädalal?

Eestimaad mööda ringleb pärandkultuuri objekte ja nende väärtustamist tutvustav näitus, mis koosneb viiest riputatavast stendist ja paarikümnest raamatust. Praegu on PÄRANDKULTUURI näitus üleval meie koolimaja fuajees.

Näitus on koostatud RMK poolt ja nad on öelnud näituse tutvustuseks nii: „Oleme välja kasvanud kiviaia hoolsasti valitud kividest, linaleotiikide madalast veest, kõvakstallatud metsaradadest, silmapiirini ulatuvatest põllumaadest. Meie identiteeti on voolinud aegadetagused rituaalid ning püsima jäänud traditsioonid. Kuid kas me oskame alati märgata ning hinnata kõike seda, millest me pärineme? Esivanemate toimetused, tööd ja tegemised – igast liigutusest, otsusest ja valikust jääb maha märk. Märk, mis on iseloomulik just antud ajahetkele, kandes endas emotsioone ning talletades tundeid. Need aegadetagused märgid on sageli meie endi mõistmise mõõdupuuks.“

Mis toimub sel nädalal?

21. – 25. jaanuar õpilased distantsõppel.

25. jaanuar  Töötajate koolituspäev: „Vaimne tervis õpilastel ja õpetajatel Covid-19 kriisis“.

25. jaanuar   Õpilasesindus korraldab veebiviktoriini 5. – 12. klassile.

Võisteldakse kahes vanuseklassis: 5. – 8. klass ja 9. – 12. klass.

Viktoriin algab kell 10. Link sisselogimiseks Stuudiumis.

26. jaanuar    Inglise keele maakondlik olümpiaad gümnaasiumidele.

27. jaanuar   Õpilasesinduse poolt läbiviidav viktoriin 1. – 4. klassile.

28. jaanuar   Tugiteenuste osutajate õppereis Tallinnasse, Kose Vabaõhukooli.

Lugemise huviringi reis Tallinnasse Koolibri kirjastusse ja Lastekirjanduse Keskusesse.

REAALAINETE KUU raames toimuvad sündmused:

* informaatikaõpetaja Astrid Rosenbergi eestvedamisel:

10.-14.01.22 Kiirtrükkimise võistlus

17.-21.01.22 Lunapic võistlus

24.-31.01.22 Virtuaalne põgenemistuba

24. – 31.01.22 Digikoristusnädal

* matemaatikaõpetaja Krista Hütti eestvedamisel:

17.-21. jaanuar Sõrmuse nädal: kristallpusle.

24. jaanuarist kuni 18. veebruarini viib meie koolis läbi oma praktikat Gäthlyn Kukk. Gäthlyn on meie kooli vilistlane ja praegu õpib Tartu ülikoolis eripedagoogikat.

Eelinfot järgnevateks nädalateks:

31. jaanuar  9. – 12. kl Pärnu Endla teatris, VAT Teatri etendus „Kauka jumal“.

1. veebruar  10. klassi üleminekueksami valimine

16. veebruar 7. klassis Ugala teatris

28. veebruar – 1. märts INTEGRA projekti raames külas õpetajad Lätist, Leedust, Sloveeniast

21. – 25. märts   INTEGRA projekti raames külas õpilased Lätist, Leedust, Sloveeniast

KIIDAME JA TÄNAME!

19.  jaanuaril toimus maakondlik ajalooolümpiaad. Kiidame õpilasi osalemise eest: Ann-Mari Alfthan, Getter Juurikas, Ragnar Pesor, Taavet Allikas, Rute Marie Maddison, Anette Marie Õis, Evelin Kurm.

21. jaanuar  Pärnus maakondlikud võrkpallivõistlused gümnaasiumidele. Kiidame õpilasi osalemise eest: Andreas Artma, Robin Avamere, Karl-Magnus Pruul, Erik Raimond Ristmäe, Kristjan Georg Ristmäe, Kustav Tari, Klen Liiva, Rasmus Sillaots, Rihard Tari.

21. jaanuaril toimus maakondlik bioloogia olümpiaad gümnaasiumidele. Kiidame õpilasi osalemise eest: Herman Sillat ja Hannes Jaakson.