* Neljapäeval, 4. veebruaril toimus järjekordne Tartu Ülikooli Teaduskooli keemia õpituba gümnaasiumile.

* Pärnumaa Koolijuhtide MTÜ koosolek reedel 5. veebruaril:

• Ülevaade ministeeriumi plaanidest COVID-tagajärgedega tegelemiseks
  • Koolide töö korraldus ja dokumentatsioon seoses distantsõppega
  • Koolijuhtide ühenduse eestseisuse valimine

* Õppealajuhataja Ülle Iir osaleb pikaajalises läbi terve õppeaasta toimuvas õppejuhtide arendusprogrammis „Õppimist eestvedav juhtimine“. Neljapäeval 4. veebruaril toimus järjekordne koolituspäev.

* Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse kuu raames toimuvad Euroopa Parlamendi liikmete e-külalistunnid. Reedel 5. veebruaril said 9. ja 12. kl õpilased osa Riho Terrase loengust “Mis on tehisintellekt ja kuidas see meie elu juba täna mõjutab?”

Õpilasesinduse poolt algatatud ja korraldatav SÕBRANÄDAL:

E, 8. veebruaril on sõbralike “kaksikute” päev.
Sõbrad võiksid leida viisi, kuidas sarnased välja näha. Koos tehtud selfied on võimalik üles laadida veebinäitusele Padletis aadressil: https://padlet.com/heli_lank/cd4v2h6r2xsxwy2g
T, 9. veebruar on pidžaamapäev.
Võtame kooli kaasa pidžaamad ja/või hommikumantlid, kaenlasse kaisuloomad ning teeme hommikuvõimlemist oma klassikaaslastega.
K, 10. veebruar on retropäev.
Ajajärgu, milliseid riideid kanda otsustatakse, võib valida ise. Kaaslased saavad mõistatada, millist aega kostüüm kujutab. Vahetundides mängib kooliraadio 90-ndate retrolugusid.
N, 11. veebruar on juba traditsiooniline punase/roosa päev.
Kapist võiks välja otsida riided, kus kasvõi veidikene punast või roosat värvi näha. Õpilasesinduse fotograafid pildistavad klasse ja selgitavad välja kõige punasema/roosama klassi.
R, 12. veebruar lõpetab sõbranädala lõbusate sportmängudega. Päeva riietus sportlik.
Kui ilm lubab, läheme peale 4. tundi õue ja lustime sportlikke mänge mängides. Kui võimalik, võiks kaasas olla kelk.

9. veebruar  Geograafiaolümpiaad

Veebruar on meil koolis ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse kuu ning selle raames toimuvad Euroopa Parlamendi liikmete e-külalistunnid:

15.02 kell 13:00 “Kui suveräänne on Eesti?” Marina Kaljurand. Osaleb 11. klass.

02.03 kell 13:00  “Mis see minu asi on, mis Euroopa digiturul toimub?” Andrus Ansip. Osaleb 9. klass.

11.03 kell 13:00 “Kuidas saada Euroopa Liidu liikmeks?” Sven Mikser. Osaleb 8. klass.

01.03 kell 13:00 “Kas homne töö on sama mis täna?” Yana Toom. Osaleb 12. klass.

9. veebruar      Turvalise interneti päev

10. ja 11. veebruaril, algusega 10.15  Tartu ülikooli Teaduskooli füüsika õpitoad (10.kl 4 õpilast)

16. veebruar    Vastlapäeva tähistamine

19. veebruar    Vabariigi aastapäeva tähistamine

20. – 28. veebruar  Koolivaheaeg

23. märts          Karjääripäev 9. klassile

KIIDAME JA TÄNAME!

26. jaanuaril toimus 7.-12. kl emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor.

Kiidame kõiki osalenud õpilasi! Eriti hästi õnnestus olümpiaad alljärgnevatel õpilastel:

7. kl  Triin Viire 7.kl õpilaste hulhas maakonnas 1. koht, Anette-Marie Õis 4. koht, Taavet Allikas 5. koht;

8. kl  Ann-Mari Alfthan –  8.kl õpilaste hulhgas maakonnas 4. koht.

9. kl  Ville Morgen Fohs – oma vanuseklassis (9. ja 10. kl õpilased kokku) maakonnas 1. koht;

11. kl  Hannes Jaakson – 11. kl õpilaste hulgasmaakonnas 3. koht.

29. jaanuaril toimus inglise keele olümpiaad gümnaasiumile, piirkonnavoor. Kiidame osalenud õpilasi ja tunnustame saavutatud tulemuste eest:

10. kl Henry Näär maakonnas 10. kl õpilaste hulgas 2. koht

11. kl Romek Hanson maakonnas 11. kl õpilaste hulgas 1. koht ning Hannes Jaakson 4. koht.

Koolis on mõned klassid, mitmed õpilased ja õpetajad distantsõppel ning olukord on aeg-ajalt üsna keeruline. Täname õpetajaid, kes on valmis kiirelt reageerima ja paindlikult toimetama selles olukorras, aga kogu koolipere eriline tänu kuulub õppealajuhataja ÜLLE IIRele, kes hoiab koolielu oma rahuliku ja tasakaaluka kontrolli all. SUUR TÄNU!