Tere!

Mis toimus eelmisel nädalal?

Kiitus ja tänusõnad õpilasesindusele, kes korraldas meeleoluka sõbranädala! Selles nädalas oli erakordselt palju rõõmu ja värve. Aitäh kõikidele panustajatele ja kaasalööjatele!

Järgmisel õppeaastal liitub meie kool KiVa programmiga ning eelmisel nädalal toimus ettevalmistav intervjuu KiVa programmi juhtidega. Täpsemalt saab lugeda programmi kohta siit: https://eesti.kivaprogram.net/
Lühidal öeldes on tegu teaduspõhine koolikiusamise ennetamise ja sekkumise tööriistaga. Ennetusmeetmed (KiVa õppekava) on suunatud kõigile õpilastele ja keskenduvad peamiselt kiusamise ennetamisele. Samuti on programmi eesmärk pakkuda koolidele ja õpilastele lahendusele suunatud abinõusid kiusamise peatamiseks. Toimuvad koolitused, õpetajad saavad materjale tundide läbiviimiseks, iga-aastase veebiküsitluse kaudu saame teavet kiusamisvastase programmi rakendamise tõhususest.

Mis toimub sel ja järgmisel nädalal?

1. veebruar Vabariigi aastapäeva tähistamine koolis, pidulikud aktused
    Kell 11 mälestusminutid K. Pätsi ausamba juures. Osaleb 5. klass.
  2. veebruar Päikesetõusul kell 7.32 koolimaja hoovis pidulik lipuheiskamine.
  3. veebruar Külalisõpetaja Reaalkoolist andmas inglise keele tunde vanematele õpilastele.
  4. veebruar – 4. märts Koolivaheaeg
  5. veebruar – 1. märts INTEGRA projekti raames külas õpetajad Lätist, Leedust, Sloveeniast
  6. märts Õpetajate koolituspäev:
    kell 10:00-12:00 interaktiivse tahvli koolitus
    kell 12:30-13:45 INTEGRA projekti raames koolitus Lego WeDo 2.0 robotite
    kasutamine õppetöös.
  7. märts kell 10.00 õpetajate aruteluring: kaasaegsed uuringud hindamise kohta.

Eelinfot järgnevateks nädalateks:

1. märts Vastlapäeva tähistamine: mäesuusatamine Kütiorus
  2. märts 8.00 – 10.45 Sass Henno loeng 7. – 12. klassile seltsimajas “Asjad, millest täiskasvanud
    rääkida ei julge”.
  3. märts Häädemeeste KK ja Vändra Gümnaasiumi õpilasesinduste ühine koolituspäev.
  4. – 25. märts INTEGRA projekti raames külas õpilased Lätist, Leedust, Sloveeniast
  5. aprill Külas Tahkuranna kooli 6. klass

KIIDAME JA TÄNAME!

1. veebruaril toimus maakondlik geograafiaolümpiaad 7. – 12. klassile. Kiidame kõiki osalenud õpilasi: Marcus Maddison, Anette-Marie Õis, Hugo Sipelga, Taavet Allikas, Ann-Mari Alfthan, Rihard Tari, Rasmus Sillaots, Siim Õitspuu, Andreas Artma, Margo Raudsepp, Henry Näär, Henri Kaldas, Kustav Tari, Romek Hanson, Herman Sillat, Erik Raimond Ristmäe, Kristjan Georg Ristmäe.
  2. veebruaril toimus maakondlik kunstiolümpiaad. Kiidame osalenud õpilasi: Anette-Marie Õis ja Rute Marie Maddison.

Maakondlik emakeele olümpiaad toimus 1. veebruaril. Kiidame õpilasi, kes saavutasid olümpiaadil suurepärased tulemused: 7. klassist Helena Pärna III koht, 8. kl Taavet Allikas IV koht, 8. kl Anette-Marie Õis V koht, 12. kl Hannes Jaakson II koht. Täname õpetajaid – Kaire Laine ja Silvi Murulauk.

Head vabariigi aastapäeva ja ilusat koolivaheaega kõigile!

Aule Kink